Jak funkcjonuje białe SEO

white hat seo

Od kilku lat możemy coraz częściej usłyszeć termin White hat SEO - czym to jednak jest? To pozycjonowanie zgodnie z wytycznymi Google. Tak naprawdę jednak stwierdzenie, że wykonuje się seo zgodnie z zasadami Google jest nielogiczne. Firma z Ameryki stoi bowiem na stanowisku, że aby promować swoją stronę nie powinieneś robić takich rzeczy, których byś nie robił, gdyby na świecie nie funkcjonowały wyszukiwarki internetowe i wszelkie takie działania właściwie nie będą zgodne z zasadami przygotowanymi przez Google. Dlatego jeśli tworzy się dobre jakościowe zaplecze, które jest merytorycznie na wysokim poziomie może się okazać, że nie będzie to biały kapelusz SEO - wszystko dlatego, że nie podejmowałoby się takich działań, gdyby nie chęć zdobycia pozycji w wyszukiwarce.

Tak naprawdę więc pozycjonowanie zgodnie z zasadami SEO nie istnieje, a koncepcje określone jako biały kapelusz seo to równięż łamanie wytycznych Google, ale w małym stopniu. Dla porównania można przedstawić czarne SEO a więc budowanie zaplecza w ramach generowanych tekstów czy tworzenia katalogów i dodawanie strony do nich wszystkich pod takimi samymi treściami. Typowe black SEO jest już obecnie mniej skuteczne, dlatego pojawia się coraz mocniej biały kapelusz SEO, który stara się budować swoją siłę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to forma droższa, gdyż wymaga więcej pracy i dlatego takie usługi są zdecydowanie droższe niż oferta przygotowana przez amatorskich pozycjonerów ogłaszających się między innymi na Allegro.

Kontakt

redaktor@um-swiecie.pl

 

Pozycjonowanie stron

W większości dziedzin życia im jesteś wyżej, tym osiągnąłeś większy sukces. Nie inaczej jest z pozycjonowaniem. Jeśli klient widzi Cię na pierwszej stronie wyszukiwarki, uzna, że Twoja witryna jest godna odwiedzenia. Sprawdź jakie techniki mogą do tego skutecznie doprowadzić.

Unikatowa treść

Pisanie w nadmiarze bezużytecznych treści odchodzi do lamusa. Zmusza nas do tego Google, które obecnie stawia tylko i wyłącznie na jakość. Buduj swoje zaplecze z głową pisząc same nieduplikowane treści.

E - Marketing

Prowadzisz biznes wyłącznie w sieci? Koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi właściwego pozycjonowania e - biznesu. Nie wystarczy tylko "być" - trzeba wyjść przed szereg i zaprezentować się potencjalnemu klientowi z jak najlepszej strony.

Pozycjonowanie Kraków